איך עושים קידום אתרים?

במאמר הזה אנו נדבר על נושא מאוד פופולרי היום, המושג "קידום אתרים". איך עושים קידום אתרים? ומה זה בכלל קידום אתרים?  הכל מתחיל מהתשובה לשאלה – 'איך אומרים קידום אתרים באנגלית' למה? המשיכו לקרוא


מה זה קידום אתרים בכלל?

קידום אתרים = SEO (Search Engine Optimization).

פירוש המילה קידום אתרים באנגלית זה – אופטימיזציה למנועי החיפוש. כלומר לעשות את האתר טוב וברור יותר עבור מנועי החיפוש. וכאשר אנחנו עושים את זה, מנועי החיפוש ישימו אותנו בראש החיפושים, והתוצאה לכך היא: יותר תנועה באתר.

איך עושים קידום אתרים

איך עושים קידום אתרים?

קידום אתרים אורגני זה בעצם שיפור האתר. הפעולות שעושים באתר מידי יום / שבוע / חודש, כדי לשפר את דירוג האתר. שהם:

 1. לעשות אופטימיזציה לאתר לעבור על כל עמוד תוכן, תמונה, מדיה וכו'. ולראות שהיא אכן מוסברת במילים למנועי החיפוש.
 2. להוסיף תוכן חדש לאתרבעולם קידום האתר יש אמרה שהיא "התוכן הוא המלך", לקידום אתרים זה בהחלט נכון, כדי שהאתר שלנו יקבל הרבה תנועה אנחנו צריכים הרבה תוכן.
 3. לקשר בין עמודי התוכן כדי שהגולשים ימשיכו לקרוא עוד ועוד. צריך שיהיה להם קישורים נוספים של עמודי תוכן שיציע להם לקרוא עוד. וגם כדי שמנועי החיפוש ידעו איזה עמודים קשורים אחד לשני, וכיצד להציג אותם.
 4. לבנות פרופיל קישורים כדי שהאתר שלנו יקבל הסמכתה (המלצה) שהוא באמת מתאים להופיע בנישה מסוימת. אנחנו נקשר מאתר שהוא באותו תחום שממליץ על האתר שלנו (בכתבה בדרך כלל).
 5. לשפר את חווית המשתמש אולי זה לא כתוב הראשון, אבל זה בעיני הכי חשוב! בסוף שורה גוגל יודעים לקרוא את האתר שלנו, והם נותנים ציון האם הגולשים שלנו מצליחים להשתמש באתר שלנו. ואם זה לא אתר שנוח למשתמשים, גוגל לא יציגו את האתר הזה כאתר הכי מומלץ לגולשים.
 6. לשפר את מהירות האתר בתקופה האחרונה נהיה יותר מודעות למהירות האתר. זה אחד הפרמטרים שכדאי להשקיע בהם.
 7. לשמור על בריאות האתר כדי שהאתר תמיד יהיה זמין לגולשים, ולא יהיו תקלות, כגון: שגיאות 404, האתר לא זמין, חלק מהדברים באתר לא עובדים כראוי, וכו'…
 8. לאבטח את האתר חשוב מאוד! היום אתר שלא מותקן בוא תעודת SSL. הוא לא נחשב בכלל אתר שראוי להציג לגולשים ובמיוחד עם מדובר באתר שיש בו סליקת אשראי. יש הרבה תוקפים (אקרים רשעים) ברשת. אז כדאי לשים על זה דגש.

אלו שמונה פעולות בסיסיות שצריך לעשות באתר כדי לשפר אותו, ואז הוא יתקדם מעצמו. אין סיפוק גדול יותר מלראות בוקר אחד את האתר שלך מקום ראשון בביטוי עם תחרות קשה. וכמובן שזה מאוד מתגמל, התנועה הזאת שווה בסוף כסף לבעל האתר, בכל דרך אפשרית.

אם אתם רוצים לדעת איך להרוויח כסף מהאתר לחצו על הקישור – מדריך וידאו איך להרוויח כסף באינטרנט.

1. אופטימיזציה לאתר

זוהי הפעולה הראשונית שצריך לעשות כשמתחילים קידום אתרים. וכמובן מידי חודש לבדוק שהכל תקין ולעשות אופטימיזציה לתוכן ומדיה חדשים שיש באתר.

מה זה אומר אופטימיזציה לאתר אינטרנט?

האתר בנוי מעמודי תוכן וקבצי מדיה. ואנחנו מצפים שגוגל או כל מנוע חיפוש אחר, יציג את התוכן / מדיה שלנו, למי שמחפש אותו. לדוגמה אם מישהו כותב "איך עושים קידום אתרים" אני מצפה שהעמוד הזה יופיע לו, או לפחות חלק מהעמוד שעונה על השאלה הזאת.

אבל זה לא קורה לבד, מנועי החיפוש לא יודעים מעצמם שהעמוד הזה עונה על השאלה "איך עושים קידום אתרים", גם אם האתר מחובר עם גוגל סרץ קונסול. אני צריך להדגיש להם את זה. איך? זה מדריך שלם על איך עושים את זה, אבל בתשובה על רגל אחת. זה להוסיף את המילה הזאת בכותרת של העמוד, בתיאור, בפסיקה הראשונה, בכותרות הפנימיות, בתוכן, בתיאור של התמונה וזהו. אבל צריך גם לעשות את זה בטוב טעם.

ולגבי מדיה, לכל תמונה שאנחנו מעלים לאתר אינטרנט יש מקום לכתוב – כותרת, ALT, כיתוב ותיאור. אם אנחנו נכתוב שם על מה התמונה הזאת מדברת. מנועי החיפוש יציגו את התמונה הזאת למי שמחפש את התמונה הזאת.

אופטימיזציה לאתר לא נגמרת רק בעמודי תוכן ומדיה. יש עוד הרבה פעולות שאנחנו צריכים לעשות. ולשפר את האתר שיהיה ברור למנועי החיפוש שהוא עונה על השאלה.

2. הוספת תוכן באתר

"התוכן הוא המלך" כן בוודאי שזה נכון. הרי אם האתר יהיה מעוצב ברמת ליגת העל, אבל אין שם את התוכן שהגולש מחפש מה הוא יעשה שם. (אולי יתלהב ויבדוק מי המעצב של האתר).

ככל שהאתר שלנו פעיל יותר – כלומר מוסיף תוכן באופן קבוע. ככה מנועי החיפוש ישמחו להציג יותר את התוכן שהאתר שלכם מציע. כי מנועי החיפוש מבקשים תוכן רלוונטי ועדכני והם קיימים בזכות כך שיש יוצרי תוכן בעולם.

אם אתם מוסיפים תוכן מידי שבוע – (אפילו עמוד אחד). האתר שלכם נחשב לעדכני ויקבל תוצאות טובות.

רמת התוכן באתר חייבת להיות איכותית. גוגל בעיקר יודעים לזהות תוכן איכותי, וזה תכלס קל. אם הגולשים נכנסים מתחילים לקרוא וישר יוצאים (כי כתוב שטויות במיץ…). אז האתר יקבל דירוג שהוא לא רלוונטי לגולשים. ואת זה אנחנו לא רוצים שיקרה. ולכן את התוכן שנוסיף לאתר נעבור עליו שהוא תוכן טוב. כמובן שלא צריך להשתגע עם זה, כי רמת הפרפקציוניסטיות של בני אדם (אני אחד מהם). היא יכולה רק להרוס לנו, כי זה בא על חשבון הכמות שאנחנו מוסיפים.

טיפ לכתיבת תוכן! תכתבו ופשוט תעלו בלי לחשוב יותר מידי, כל עוד זה לא שטויות במיץ. כי כולנו נוטעים לשאוף להכי טוב ובסוף זה בא על חשבון הכמות.

3. קישורים פנימיים

זה אחד הפרמטרים שיש להם השפעה עצומה ואנחנו לא מודעים עליה בדרך כלל. זוהי הדרך הכי ותיקה ושהכי מוכיחה את עצמה בקידום אתרים. תראו לדוגמה את האתר של ויקיפדיה, תשימו לב שכל התוכן מלא בקישורים.

למה זה טוב להוציא קישורים פנימיים?

שני סיבות שהוא בעצם תשובה אחד.

 • הסיבה הראשונה – היא שזה עוזר לגולשים למצוא תוכן שהוא רלוונטי להם באותו נושא.
 • הסיבה השנייה – שזה עוזר למנועי החיפוש לדעת איזה עמודים קשורים לאותו נושא.

אתר שמקפיד על קישורים פנימיים. תשימו לב שהוא מקבל SiteLinks בתוצאה החיפוש של גוגל. בתמונה למטה תבינו מה זה.

Sitelink

4. בניית פרופיל קישורים

אי אפשר לדעת בוודאות שהקישור באמת עשה משהו לאתר. אבל כשיש לנו פרופיל קישורים טוב אתם תראו שהאתר יגיע לתוצאות גבוהות יותר. כל מקדם אתרים מבין את הכוח של הקישורים, ולכן זה פעולה מאוד פופולרית להחליף קישורים בין אתרים. 

למה קישורים עוזרים למנועי החיפוש?

הקישור הוא סוג של המלצה מאתר על אתר אחר, התפקיד הטבעי של קישור הוא. להמליץ על אתר שהוא מתאים לנושא שמדובר כאן.

לדוגמה – אני מוסיף כאן קישור כזה שמתאים לאתר אחר שהוא בדיוק בנושא שאני מדבר עליו (קישורים).

זה אתר שעוזר לכם בתהליך קניית קישורים ומציג לכם אתרים שמתאימים לאתר שלכם לפי נישה. הקישור הזה שעכשיו קישרתי עוזר למנועי החיפוש להבין שאותו אתר הוא רלוונטי לביטוי "קניית קישורים". וכך מנועי החיפוש קיבלו המלצה מהאתר שלי על האתר שמופיע בקישור.

5. שיפור חווית המשתמש

זה אולי לא כתוב הראשון אבל בעיניי זה הראשון. (כי זה אחד הכישרונות הבולטים שלי 😊). אבל גם בגלל שזה באמת הכי חשוב. כי אם האתר שלנו לא ברור לגולשים והם לא נהנים בו, הם יצאו ממנו מהר. ואז שוב אנחנו יכולים לקבל דירוג ממנועי החיפוש שהאתר שלנו לא רלוונטי.

מה הדגשים הכי חשובים בשיפור חווית המשתמש?

 • קריא וברור.
 • עיצוב נקי.
 • תפריט עליון ותפריט תחתון (הדר ופוטר).
 • הנעה לפעולה.
 • לא עמוס.

רוצים לדעת יותר איך לעצב אתר אינטרנט ולשפר את חווית המשתמש.

6. מהירות האתר

נכון לתחילת שנת 2021 כל מקדמי האתרים המובילים בישראל מדברים על מהירות האתר. ובעדכון האחרון של גוגל נכון לתאריך 07/2021. אתרים שלא היו חזקים במהירות האתר ירדו משמעותית בתוצאות החיפוש.

יש הרבה דרכים לשפר את מהירות האתר ויש קורסים ומדריכים רבים בנושא הזה. אם אתם מחפשים קורס מומלץ יש את הקורס של שי תודר, בחור ישראלי שזכה בתחרות עולמית של מהירות אתרי וורדפרס.
למידע נוסף על קורס שיפור מהירות של אתרי אינטרנט. (קוד קופון לגולשים באתר – maimon1490).

מה צריך לדעת ברמה הבסיסית על מהירות האתר. זה שמהירות אתר משפעת בעיקר מגודל קובץ האתר. אתר אינטרנט הוא קובץ שנמצא בשרת כלשהו, וכאשר גולש באינטרנט נכנס אליו הוא למעשה מוריד את הקובץ אצלו בדפדפן. (כמובן שלא את כולו!). ולכן אתר עם הרבה משקל של JavaScript, CSS ו HTML מיותר אז האתר נטען לאט יותר.

חייב לזכור שאין הרבה סבלנות לגולשים, וזה לא חיסרון. כי גם שאני מחפש משהו בגוגל ואני נכנס לאתר, וכמה שניות שהוא לא מופיע לי. אני יוצא ונכנס לאתר שמתחתיו, ככה זה!

7. שמירה על בריאות האתר

כאשר יש לנו אתר והוא פעיל ומעלה תוכן ועושה את כל מה שצריך, לפי הספר. מנועי החיפוש מתחילים לסמוך על האתר הזה, ומציגים אותו בתוצאות ולאט לאט מעלים אותו למקומות הגבוהים. ומה שאנחנו לא רוצים שיקרה זה – שהאתר פתאום לא יעבוד, שהעמוד שהגיע לתוצאה הראשונה נמחק. ועוד דברים בסגנון. ושזה באמת קורה אז מנועי החיפוש מורידים לנו את העמודים כי הם לא סומכים על האתר שלנו.

צריך לזכור שהמטרה העליונה של מנועי החיפוש היא – לענות לגולשים על השאילתות שהם כותבים בשורת החיפוש. ולתת להם את המענה הכי נכון לשאילתה שלהם. תארו לעצמם מנועי חיפוש שלא מקפידים על זה, ואתם מחפשים מוסך רכב קרוב לביתכם. ואתם מקבלים תוצאות של חדשות על רכבים חשמליים. ואז אתם כותבים שוב, ומקבלים תוצאה של הרכבים היקרים ביותר. אני בכל אופן לא יחפש יותר במנועי החיפוש הזה.

ובהקשר של בריאות האתר, אם מנועי החיפוש לא סומכים על האתר שלי. ויש להם ספק קטן שגולשים יכנסו ולא יראו כלום, או עמוד 404. הם לא יציגו את האתר שלי בעמוד הראשון בכלל. ולכן חובה לשמור על בריאות ותקינות האתר.

8. אבטחת האתר

אני אישית לא חזק בעולם הסייבר, אז אני לא יכנס לפרטי פרטים. אבל יש תעודה שהיא חובה לאתר אינטרנט, תעודת SSL. בטוח שמעתם עליה, זה התעודה שמאשרת שהאתר שלכם תקין ומאובטח.

אחד הפחדים הגדולים באינטרנט זה שישדדו את האשראי שלנו. ולכן אתר אינטרנט שיש בו סליקת אשראי, חייב שיהיה לו תעודת SSL. היום יש המון תקיפות באינטרנט, הרבה מאוד ספאם. וככל שהשימוש באינטרנט גדל ככה ההתקפות האלה גדלות. המדינה שלנו היא אחת החזקות בעולם הסייבר, וזה גם מקצוע מאוד מבוקש בעולם ההייטק. אבל עדיין קורה שאתרים מקבלים התקפות.

אחד ההתקפות הידועות היא התקפת DDoS (התקפת מניעת שירות). זוהי התקפה שנועדה להשבית את האתר שלנו, ע"י עומס על השרת. ברגע אחד האתר מקבל כמות לא הגיונית של כניסות שעלולות לגרום לאתר לקרוס.

אני חוויתי הרבה התקפות כאלו, אחד ההתקפות הייתה התקפה על השרת של יופרס. כל האתר שהיו בשרת הזה נחסמו והוצג דף נחיתה בערבית, עם סרטון הדמיה של תל אביב לאחר התקפה. וספירה לאחור, כמעט נבהלתי 😉.

לסיכום ככה עושים קידום אתרים

זה בגדול הבסיס של קידום אתרים. אני אשמח לדעת אם המאמר הזה עזר לכם להבין איך עושים קידום אתרים. תוכלו לכתוב לי כאן בתגובות, וגם אם יש לכם משהו להוסיף נשמח כולנו שתכתבו את זה בתגובות למטה.

אתר אינטרנט שמקפיד על כל אלו, יגיע לתוצאות הגבוהות במנועי החיפוש, בוודאות. אם אתם רוצים לדעת יותר על קידום אתרים, אני מזמין אתכם לצפות בסרטון שלי – טיפים של קידום אתרים.

אם אתם מחפשים מומחה לכל הנושא של קידום אתרים, אתם מוזמנים ליצור איתי קשר.

אהבתם? שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp


מאמרים נוספים בנושא מדריכים בקידום אתרים SEO
אז מה זה אומר אסטרטגיית תוכן? ואיך זה קשור ל SEO? ובכן הדרך לקדם אתר אינטרנט בצורה טובה זה באמצעות תוכן, ואם לא נתכנן אנחנו סתם יורים לכל הכיוונים. במאמר זה נסביר כל מה שצריך לדעת בנושא.
במאמר הזה אנו נסקור 8 כלים מעולים למחקר מילים. נדגיש את היתרונות והחסרונות שלכם, וגם נדבר על עלויות. כמה יעלה לכם להשתמש באותו כלי, או שהוא בחינם. ולאחר מכן נדבר על הכלים של גוגל שיכולים לעזור לכם לתכנן מילות מפתח.
טיפים עבור קידום אתרים שבנויים בוורדפרס עם אלמנטור. רוצים לדעת איך לגרום לאתר שלכם להיות מדורג גבוה במנועי החיפוש? המדריך הזה הוא בשבילכם.
רוצים אתר שמביא תוצאות?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
רוצה אתר כזה?