5 דגשים לעיצוב אתר אינטרנט ושיפור חווית משתמש

לעיצוב טוב יש השפעה רבה על אתרי אינטרנט

דור קודם של אתרי האינטרנט היה מאוד חלש מבחינת העיצוב לעומת הדור הזה, היום יותר קל לבנות אתר אינטרנט ואפילו כל אחד יכול לבנות בעצמו אתר אינטרנט, והתחרות היום מתבטאת בעיצוב טוב, יפה, מושך אבל הכי חשוב עיצוב חווית המשתמש.

הינה כמה דגשים שיעזרו לכם לעצב נכון

דגש א' – לחשוב קודם על חווית המשתמש

דף הכניסה לאתר הוא החלק החשוב ביותר, ואם לא ידעתם זה החלק שרוב המבקרים באתר שלכם יראו ויעצרו שם, רוב הגולשים לא מדפדפים למטה, לכן קודם כל לפני שנעצב את החלק הזה, נקפיד על לשים שם את כל מה שגולש צריך כדי להפוך אותו לעוד המרה באתר.

בשפה המקצועית זה נקרא – כותרת הירו.

דגש ב' – לשמור על קונספט אחיד בכל האתר

לפני שמתחילים לעצב את האתר צריך שיהיה לוגו, ומתוך הלוגו ניקח לפחות חמישה צבעים עיקריים נכניס אותם לערכת צבעים שלנו באלמנטור, ונחליט על גופן אחיד באתר, מקסימום שני סוגים של פונטים לכותרות ולכתב הרגיל, חשוב להקפיד שהגופן בכתב הרגיל יהיה מאוד קריא.

דגש ג' – להשתמש בעיצוב גלובלי לכל האתר

אם אתם מעצבים באלמנטור, המטרה היא לעצב את סגנון התבנית ולא להצטרך לגעת בעיצוב הפנימי יותר מידי זה יחסוך המון זמן מיותר ובעיקר המון משקל והאתר יהיה הרבה יותר מהיר.

דגש ד' – תמונות בגודל הנכון

אם יש לכם באתר תמונה ששוקלת מעל 500 ק"ב אתם חייבים לעשות אופטימיזציה לתמונות באתר, המטרה היא שהאתר יטען מהר ולכן אני ממליץ שכל תמונת כותרת באתר תגיע במקסימום ל 250 ק"ב, ותמונות פנימיות שלא דורשות מרחב גדול להישאר באזור 100 ק"ב.

דגש ה' – לא לסבך דברים

לי אישית היה מאוד קשה להפנים את זה! בתור מעצב תמיד יש את הרצון שהאתר שלי יהיה הכי מיוחד, ואז אני שוכח את חווית המשתמש, והאתר אומנם נראה מגניב עם תפריט מיוחד שרק באתר שלי יש, אבל אף אחד לא משתמש בו, אז ההמלצה שלי להיצמד לסטנדרט כבונים אתר אינטרנט.

הקפידו על חמישה דגשים אלו ותראו שיפור משמעותי באתר שלכם

לאחר שעיצבתי המון אתרים וגם למדתי המון על קידום אתרים ושיפור חווית משתמש, הבנתי הרבה מאוד על מבנה האתר, אלו הם חמישה דגשים ראשוניים שאם אתם שואלים אותי מה חשוב לדעת לפני שמעצבים אתר זה מה שהייתי עונה לכם.

הכי חשוב להקפיד על חווית המשתמש

מה שתמיד היה קצת מרגיז אותי, זה לראות אתר שדי נראה פח אבל הוא בהחלט עושה את העבודה, אומנם עיצוב זה החלק שאני מאוד אוהב, אבל חווית המשתמש צריכה את הדגש הגדול ביותר, אחרי שלומדים היטב את הכללים לעיצוב חווית משתמש זה נהיה קל, ואז אפשר שוב להתמקד במה שאנחנו הכי אוהבים, עיצוב!

מאיזה אתר כדאי לקבל השראה

תמיד תסתכלו על האתרים שמדורגים גבוהה במנועי החיפוש (חוץ מהאתרים מתקופת ימי הביניים) כי האתרים שנמצאים שם קיבלו את הדירוג הגבוה ביותר מבין כל המתחרים, לא צריך לעשות העתק הדבק לאתר, אלא לראות את הדגשים שיש שם להסתכל על ההיררכיה של האתר, לראות איך הם עיצבו את ההדר וכו, אבל הכי חשוב להיות מקוריים ולתת את הטאצ' שלכם תוך כדי הקפדה על כללי החווית משתמש ואז תראו תוצאות מהר מאוד.

אם אהבת את המאמר הזה ואתה רוצה לקרוא עוד מאמרים כאלה אני מזמין אותך להירשם לניוזלטר שלי, יש לי עוד הרבה ידע לחלוק איתך ולא הייתי רוצה שתפספס אותו.

מימון בדוש‬‎
מימון בדוש‬‎
אני מתעסק בבניית אתרי אינטרנט, מיתוג ושיווק לעסקים למעלה מחמש שנים, בניתי עשרות אתרי אינטרנט, קידמתי אתרים אל התוצאות הראשונות של גוגל, ועזרתי לבעלי עסקים קטנים ובינוניים להרים את העסק שלהם, ולהגיע לשפע כלכלי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הרשמה לניוזלטר
רוצה ללמוד עוד על וורדפרס עיצוב בנייה וקידום?

אני מזמין אותך להירשם לניוזלטר שלי ולקבל אימייל מידי שבוע עם תוכן מאוד רלוונטי, תוכן איכותי שיכול לעזור לך, אני לא דוחף פרסומות או קורסים לא רלוונטיים, רק מידע מקצועי.

מימון בדוש
מאמרים נוספים באותו נושא
מאמרים נוספים מומלצים עבורך