קידום אורגני או ממומן – איזה כיוון מומלץ לעסק שלי?

כל בעל עסק מגיע לנקודה שבה הוא צריך לבחור בין קידום אורגני או קידום ממומן לאתר של העסק, אחרי שתקראו את המאמר הזה יהיה לכם יותר קל לקבל את ההחלטה הנכונה. המשיכו לקרוא


מי שרוצה לקדם את האתר שלו בגוגל יודע שיש לנו שני אפשרויות: אחד קידום ממומן, מתחילים לשלם ומקבלים תוצאות במקום. והשני קידום אורגני, שיותר קשה להבין איך הוא יקדם אותנו, וגם לא מקבלים תוצאות בתחילת התהליך. לכן כאן נוצר בדרך כלל תסכול קטן אצל בעלי העסקים, בסופו של דבר מדובר כאן בהוצאות של העסק. וכל שקל שאנחנו מוציאים על שיווק, אנחנו מצפים להחזיר לפחות 3 שקל.

אלו השאלות שבעלי עסקים המתעניינים בקידום האתר ישאלו בדרך כלל:

  • האם זה משתלם לי להוסיף קידום אורגני? הרי גם ככה אני משלם ממומן ומקבל תוצאות.
  • תוך כמה זמן אני יראה תוצאות בדרך האורגנית?
  • האם הקידום אורגני נשאר תמיד או שהוא ירד מתי שהוא כמו בממומן?
  • יש התחייבות שאני יהיה במקום הראשון?
  • האם הפניות שמגיעות מהאורגני טובות יותר מהממומן?
  • במה לבחור קידום אורגני או ממומן?

בואו נעשה כאן סדר. א׳ – לא לכל עסק מומלץ לעשות קידום אורגני. ב׳ – יש בעלי עסקים שיכולים לעשות קידום אורגני לעצמם ולחסוך בעלויות וגם להיות מחוברים לאתר שלהם. ג׳ – יש עסקים שיותר מומלץ עבורם קידום ממומן. אז דבר ראשון נבין רגע את ההבדל בניהם.

מה זה קידום אורגני ובמה הוא שונה מקידום ממומן?

בקידום אורגני אנו מביאים תנועה לאתר בדרך שונה מפרסום ממומן. קידום אורגני מטרתו היא לתת תוכן לגולשים בכל הקשור לתחום שלכם, גם אם התוכן הזה לא אמור לגרום לגולש להיות לקוח שלכם. ובכך אנחנו מגדילים את התנועה באתר, ואנחנו מרוויחים שני דברים: דבר ראשון – גוגל או שאר מנועי החיפוש יתגמלו את האתר שלכם ויקדמו את האתר במילות מפתח שכן מביאות לקוחות משלמים. דבר שני – הגולש רואה בכם כאוטוריטות בתחום וכך המכירה שלכם תהיה קלה יותר ויגיעו יותר לקוחות.

בתהליך של קידום ממומן בגוגל אנחנו מביאים תנועה ע״י פרסום של מודעות שדי נדחפות לגולשים ולא תמיד נותנות את המענה הנכון עבורם.

היתרון הגדול בקידום אורגני הוא שהאתר הופך לנכס דיגיטלי. ממש כמו נכס נדל״ן האתר מייצר לכם כסף מעצם היותו קיים אחרי הוא מגיע לתוצאות אורגניות טובות, והוא ישאר ככה להמון זמן.

לאיזה עסקים הקידום בדרך האורגנית מתאים:

נפרט כאן על סוגי עסקים שקידום אורגני יהיה מתאים עבורם, נתחיל עם העסקים המתאימים ביותר.

עסקים קטנים ובינוניים – אלו העסקים שקידום אורגני הכי הרבה יכול להתאים עבורם. בדרך זו ניתן לכבוש את הרשת עם מאמרים, תוכן ואפילו סרטונים שיגיעו להמון גולשים, ובכך יהיה אפשר לתת פייט לעסקים הגדולים שהתקציב הממומן שלהם גבוה מאוד.

עורכי דין – מאחר ותחום המשפטים מאוד מורכב ולרוב האנשים אין הרבה מושג, אז יהיה לגולשים המון שאלות שהם ישאלו בעיקר בגוגל. והעורכי דין שיתנו תשובות לגולשים ככל שנראה יהיו אלו שיקבלו את רוב הפניות. לכן קידום אתר בדרך האורגנית ע״י הוספת תוכן איכותי מידי חודש לאתר, יהיה מאוד משתלם לעסק.

מטפלים ופסיכולוגים – בדומה לעורכי דין גם כאן יש כל כך הרבה לקוחות שמחפשים תשובות לבעיות שלהם בגוגל. כאשר גולש ימצא מאמר שידבר ללב שלו, ויעזור לו כך רוב הסיכויים שהוא ירצה להיות לקוח.

יועצים עסקיים – אומנם יש הרבה יועצים וחברות גדולות של יעוץ שמשקיעים את כל כספם על קידום ממומן בעיקר ברשתות החברתיות. אבל גם כאן מדובר בשירות שאמור לעזור לאנשים לקדם את עצמם ואת העסק. בדרך כלל הם יחפשו תשובות לבעיות בעסק שלהם בחיפוש של גוגל. כאשר הגולש ימצא תשובה לבעיה העסקית שלו מתוך מאמר או סרטון או אפילו פודקאסט הוא ירצה לעבוד עם אותו יועץ/ת.

עסקים בתחום השיפוצים והבנייה – יש המון חיפושים בגוגל לתחום השיפוצים, הגולשים מעוניינים לדעת הכל לפני שהם מזמינים, כמו למשל: כמה זה עולה? איך עובד התהליך? ועוד. לכן עסקים בתחום השיפוצים שנמצאים בראש התוצאות האורגניות מקבלים כמויות גדולות מאוד של לידים ולקוחות חדשים.

חנויות דיגיטליות שרוצות להתחרות בכרישים הגדולים – מכירות באינטרנט זה לא קל כמו שמספרים (תבנה אתר תשים מוצרים וזהו…) כדי להוציא מגולש את האשראי שלו, הוא יצטרך להאמין שמדובר בעסק אמין שיכול לספק את המוצר בזמן. וגם כאן הדרך הטובה ביותר היא ע״י הוספת תוכן מקיף בנושא המוצרים שעסק מוכר, וכך גולשים יכירו את החנות ויתחילו לתת בה אמון.

עסקים שקידום ממומן יותר מומלץ להם:

בעיקרון הקידום האורגני נותן כל כך הרבה יתרונות שתכלס יכולות לעזור לכל עסק, אך לא תמיד יהיה מומלץ להתחיל לקדם את העסק בדרך הזו. לפעמים קידום ממומן מכיל יתרונות יותר טובים.

סטארט אפ – מאחר ומדובר כאן בדבר חדש, רוב הסיכויים שאין מודעות וחיפוש באותו נושא. ואנחנו מעוניינים למשוך לקוחות חדשים שיתלהבו מהרעיון החדש, ולכן כאן יותר מומלץ קידום ממומן.

עמותות חסד – לצערנו אנשים בדרך כלל לא מחפשים למי לתרום את הכסף שלהם, ולכן עמותות צריכות למצוא דרכים להגיע לתורמים שלהם ולשכנע אותם שהם יכולים לעזור הרבה עם הכסף שלהם. כן אפשר לקדם בצורה אורגנית עם סרטונים ודיווחים ותמונות שמראות את החסד של העמותה זה בהחלט חשוב. אך קידום ממומן יביא כאן יותר תוצאות טובות.

עסקים חדשים – עסק חדש שעדיין בשלב שאין הרבה רווח, עדיף שאת הכסף שהוא מקדיש לשיווק העסק שישקיע בקידום ממומן שיביא לקוחות שיגדילו את ההכנסות בעסק. וכמובן שאחרי שהעסק מתייצב כדאי לשקול את הדרך האורגנית ולחסוך בעתיד את ההוצאות של הממומן, וגם לצבור שם בשוק.

חשוב לדעת צריך הרבה סבלנות לקידום אורגני

אחרי שהחלטתם שקידום אורגני מתאים לעסק שלכם, קחו בחשבון שמדובר בתהליך ארוך שאין הבטחה לתוצאה שלו. כמובן שזה לא משכנע אתכם להשקיע בזה את מיטב כספכם, אבל זו האמת הכנה!
לכן כדאי לבדוק טוב מאוד עם מי תבחרו לקדם את האתר שלכם.

  • אל תבחרו לפי המחיר לפעמים חושבים שקידום אורגני זה כמו לקנות מוצר מסוים, אז אפשר לבחור את הזול וגם לקבל תוצאה, או שהיקר בטח יהיה הכי טוב. המשיכו לקרוא מה המחיר לקידום אתר בגוגל
  • אל תאמינו להבטחות יש מקדמים שלצערנו משקרים כדי לסגור לקוחות חדשים, מקסימום חצי שנה שילמתם ויצאתם הם עדיין ישארו מורווחים. ויגיע לקוח חדש שיאמין שוב להבטחות. הבטחות זה שאומרים לכם, אתם תגיעו לתוצאה ראשונה בכך וכך, אתם תקבלו X לידים בכל חודש וכדומה.
  • אל תחתמו על חוזה עם התחייבות יש חברות שמציעות דילים שווים לקידום אורגני, כמו למשל: קבלו אתר בחינם ועלות חודשית של 2,000 ₪ בחודש עם התחייבות לשנה. נשמע מצוין אבל העוקץ כאן הוא שאתם לא קוראים נכון את ההצעה, מדובר כאן בעלות של 24,000 ₪ לבניית אתר דיי פשוט בוורדפרס + קידום מאוד פשוט של איזה 10 או 20 מאמרים. ואם אתם לא מרוצים ולא מקבלים תוצאות, את מי זה מעניין אתם כבר נתתם את האשראי וחתמתם, לכן עדיף לעבוד ללא התחייבות, במידה ולא מצליח הכל בסדר אפשר להתקדם.

איך תדעו לבחור נכון מקדם אתרים אורגני? תבינו בדיוק מה זה אומר קידום אתר בדרך האורגנית, תשאלו מה אתם מקבלים מידי חודש, וגם תבקשו לראות תוצאות, תראו שיש עם מי לדבר ואתם עובדים מול נותני שירות איכותיים.
הכי חשוב תעקבו אחרי ההתקדמות ותקראו את הדו״ח שאתם מקבלים מידי חודש.

האם כדאי לשלם למקדם אתרים או לקדם את האתר לבד?

התשובה היא שבהחלט עדיף שבעל העסק יעשה את הקידום, הבעיה העקרית שבעל העסק לא תמיד פנוי לזה. ואז גם כאן הדרך הזולה בסופו של דבר תעלה ביוקר, שתצטרכו להישאר עם הקידום הממומן וגם שלא נעשה שיווק לעסק והעסק לא יתקדם.

היתרון שבעל העסק מקדם את עצמו היא שהתוכן יהיה ממש מבעל העסק, ויהיה לדעתי איכותי יותר.

לקדם את העסק לבד מתאים בעיקר לעסק שבעל העסק הוא הנותן שירות, כמו: עורך דין, יועץ, מטפל וכדומה. צריך גם שיהיה לו את הזמן וגם את יכולת לשבת על זה, אחרת זה לא יקרה והעסק לא יתקדם.

יש חברות גדולות שבונות אצלם בחברה מחלקה של שיווק, זאת הדרך היקרה יותר אבל הרבה יותר איכותית. אבל חברה שמעדיפה להוריד את הנושא הזה מעצמה יכולה להעסיק חברה שמספקת שירותי קידום אתרים אורגני וגם ממומן כדי להביא מקסימום תוצאות.

למסקנה מה לבחור קידום אורגני או ממומן

גם לקידום אורגני וגם לקידום ממומן יש יתרונות. הדרך האורגנית תביא תוצאות ארוכות טווח שיגדילו את החשיפה לעסק שלכם, ותביא לקוחות חדשים באופן תמידי גם לאחר שתעצרו את התהליך. בדרך הממומנת אתם תביאו תוצאות מיידיות שתוכלו לקבל לקוחות חדשים כבר מחר.

צריך להבין באיזה שלב אתם בעסק שלכם ומה החזון של העסק. אם אתם עם תקציב שיווק מצומצם ואתם צריכים בדחיפות לקוחות בחרו בקידום ממומן. אבל אם יש לכם תקציב להשקיע בעסק שלכם, קידום אורגני לעסק שלכם יהיה ההשקעה הכי טובה שאתם יכולים לעשות.

כמובן שאם יש לכם תקציב שמתאים לשניהם זה יהיה הכי טוב, ככה תהיו תמיד בתהליך של גדילה בעסק.

קידום אורגני או ממומן
ממומן – אורגני – במה לבחור?

רוצים להתחיל לקדם את האתר שלכם? אנו בסטודיו מימון בדוש מתמחים בשירותי בנייה וקידום אתרים, בנינו וקדמנו המון אתרים בדרך האורגנית וגם ממומנת. רוב הלקוחות שלנו נשארו לעבוד איתנו שנים ארוכות ואנחנו בטוחים שימשיכו לעוד הרבה שנים. אצלנו מקבלים שירות שבאמת מותאם לקידום העסק שלכם, הקידום שלנו זה לא תבנית שאנחנו מלבישים על כל אתר.

אם אתם רוצים לשמוע יותר על השירות שלנו צרו קשר כבר עכשיו.

אהבתם? שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp


מאמרים נוספים בנושא מדריכים בקידום אתרים SEO
כמה יעלה לכם לקדם את האתר שלכם בגוגל? במאמר זה נדבר על מחירים של קידום אתרים אורגני, תקציבים של פרסום ממומן. כדי שיהיה לכם הבנה כללית לקראת מה אתם נכנסים.
במאמר הזה אנו נדבר על נושא מאוד פופולרי היום, המושג "קידום אתרים". איך עושים קידום אתרים? ומה זה בכלל קידום אתרים?  הכל מתחיל מהתשובה לשאלה – 'איך אומרים קידום אתרים באנגלית' למה? המשיכו לקרוא
אז מה זה אומר אסטרטגיית תוכן? ואיך זה קשור ל SEO? ובכן הדרך לקדם אתר אינטרנט בצורה טובה זה באמצעות תוכן, ואם לא נתכנן אנחנו סתם יורים לכל הכיוונים. במאמר זה נסביר כל מה שצריך לדעת בנושא.
במאמר הזה אנו נסקור 8 כלים מעולים למחקר מילים. נדגיש את היתרונות והחסרונות שלכם, וגם נדבר על עלויות. כמה יעלה לכם להשתמש באותו כלי, או שהוא בחינם. ולאחר מכן נדבר על הכלים של גוגל שיכולים לעזור לכם לתכנן מילות מפתח.
טיפים עבור קידום אתרים שבנויים בוורדפרס עם אלמנטור. רוצים לדעת איך לגרום לאתר שלכם להיות מדורג גבוה במנועי החיפוש? המדריך הזה הוא בשבילכם.
רוצים אתר שמביא תוצאות?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
רוצה אתר כזה?